неділя, 13 грудня 2015 р.

Це цікаво знати! Райдужний евкаліпт




Це - кора райдужного евкаліпта, незвичайного дерева з Нової Гвінеї.
Свою назву райдужний евкаліпт отримав завдяки унікальній властивості деревини, яка в залежності від пір року, віку і товщини дерева має різні колірні відтінки волокон.
Евкаліпт зазвичай асоціюється з Австралією і забавними коалами, що поїдають його листя, проте в тропічних дощових лісах Північної півкулі ростуть не менш примітні дерева з роду евкаліпт, кора яких розцвічена всіма кольорами веселки. За свій ошатний ствол дерево отримало назву - Райдужний евкаліпт (лат. Eucalyptus deglupta).

Родина райдужного евкаліпта - Філіппінські острови, зокрема острів Мінданао. З назвою острова пов'язано ще одна назва райдужного евкаліпта - Mindanao Gum. Зростає райдужний евкаліпт також на Гавайських островах, куди воно було завезено в 1929 році, а також у Південній Флориді.
Райдужний евкаліпт - тропічне дерево. На батьківщині він росте дуже швидко, досягаючи у висоту 70 м. В умовах Південної Флориди з більш прохолодними зимами райдужний евкаліпт зростає повільніше, тільки в літній час показуючи всю силу свого зростання - збільшуючись на 2,5 -3 м за вегетаційний період і навіть більше при гарному догляді. Листя евкаліпта оновлюються протягом року.
Щорічно оновлюється також верхній шар кори райдужного дерева. Причому, оновлюється він у різних ділянках в різний час.
Молода кора має яскраво-зелений колір. Потім, з часом вона темніє і придбає сині, фіолетові, помаранчеві та темно-бордові відтінки. Перед самим відшаруванням ділянку кори стає коричнево-бурим.
Ділянки молодий і старої кори чергуються, утворюючи химерний райдужний візерунок, який до того ж весь час змінюється, представляючи собою зразок живої абстрактного живопису.
Таким чином, різні кольори ділянок кори свідчать про її вік.
Це дерево вирощують для декоративних цілей, через краси різнокольорових смуг, які покривають стовбур, але крім краси, райдужний евкаліпт володіє ще рядом цінних якостей.
Райдужні евкаліпти рідко ушкоджуються хворобами і шкідниками, що дозволяє вирощувати їх практично без застосування хімічних засобів захисту.
Ще одна особливість райдужних евкаліптів - вони не продукують ефірне масло, на відміну від інших представників роду евкаліпт, тому його із задоволенням використовують в озелененні там, де важлива відсутність сильних ароматів.
Здавалося б, таке незвичайне дерево має охоронятися державою, але насправді це зовсім не так. Райдужні евкаліпти використовуються в самих тривіальних цілях: для виробництва якісної білого паперу.
Здалеку дерево не здається таким гарним, фарби змішуються і виходить один незрозумілий колір, зате поблизу стволи райдужних евкаліптів наче вийшли з картин художників-імпресіоністів.






Немає коментарів:

Дописати коментар